You are here: / Biżuteria / Szpilki i koturny – buty na lato 2011

Szpilki i koturny – buty na lato 2011

Szpilki i koturny – buty na lato 2011
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Szpilki i koturny – buty na lato 2011

To lato będzie bardzo kolorowe! Jesteśmy tego pewni! Wystarczy tylko popatrzeć na propozycje projektantów, którzy odważnie łączą kolory. Barwne połączenia znajdziemy także na butach. Proponujemy wam zapoznać się z modnymi propozycjami butów na lato 2011. Co będzie modne? Dużo koloru, masywne koturny, wysokie szpilki oraz nietypowe kształty obcasów!

Zaczynajmy więc czerpać inspiracje 🙂

1. WYSOKI OBCAS

Czy wiecie, że pierwsze buty na wysokim obcasie pojawiły się prawdopodobnie około 1500 roku? Ciekawostka – nie były to buty dla kobiet. Służyły one do jazdy konnej i były używane tylko przez mężczyzn.

A kobiety? Katarzyna Medycejska jest wskazywana jako pierwsza znana historii kobieta, która nosiła szpilki. Zamówiła ona u szewców buty na obcasie w związku z okolicznością swojego ślubu z księciem Orleanu (1553r.). Podobno zrobiła furorę, a na francuskim dworze uznano, że ten wynalazek kryje w sobie magię. Zgadzamy się z tym w 100%! Jest to magia piękna i przyciągania wzroku 🙂 . Kochamy szpilki!

2. KOTURNY

Koturny początkowo były scenicznym obuwiem. Służyły aktorom w Starożytnym Rzymie i Grecji. Stanowiły podwyższenie, które było potrzebne po to, żeby ludzie mogli zobaczyć aktora z daleka.

Proponowane koturny na ten sezon wydają się komuś zbyt wysokie? W porównaniu do tych, które zakładały w XVI wieku Wenecjanki, te są niskie. W celu poprawienia ogólnego wyglądu figury, kobiety w Wenecji zakładały koturny mające od 40 do 50 cm wysokości.

3. ORYGINALNOŚĆ

Polecamy także:

YOU MIGHT ALSO LIKE